Nocowanie w szkole

Nasze lapbooki o lekturach.

Na 2 grudnia uczniowie z klasy 3a czekali z niecierpliwością. Tego dnia popołudniu z chęcią wrócili do szkoły, ale tym razem bez plecaków. W zamian mieli walizki i torby wyładowane po brzegi śpiworami, poduszkami, kocami, przekąskami i wszelkimi innymi rzeczami, które mogły się przydać podczas nocowanka w szkole. W ten wieczór działo się naprawdę wiele. Dużo wrażeń i śmiechu dostarczyło uczniom spotkanie z pięknymi cygankami, wróżkami i przygotowane przez nich zabawy i wróżby andrzejkowe. Potem na uczniów czekała smakowita pizza oraz zwiedzanie szkoły z latarkami. Późnym wieczorem miała miejsce jeszcze jedna niespodzianka, mianowicie Teatr Cieni Latarenka z opowieścią pt. “O Jasiu ze Starego Dworu”. Mimo tylu wrażeń uczniowie ani chwili nie myśleli o tym ,aby położyć się wcześnie spać. Mieli masę pomysłów na wspólne zabawy i rozmowy przy świetle nocnej lampki. Chcieli pobić rekord i najlepiej nie spać do godzin rannych. Najwytrwalsi wytrzymali do 2:30 rano! Ciekawe, czy Pani da się namówić na kolejną nockę z uczniami. 🙂